برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

ثبت برند

علامت تجاری نشانی هست که می‌تواند کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص یا فروشگاه را از کالاها یا خدمات سایر فروشگاه ها با اشخاص متمایز نماید. ما در این نوشته شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را بررسی خواهیم کرد.

انواع ثبت برند:

به طور کلی ثبت برند های تجاری را به دو نوع ثبت برند میتوان تقسیم کرد:

  1. در ایران ثبت داخلی
  2. ثبت برند بین المللي (مادرید)

در ثبت برند تجاری در ایران، برند فارسی برندی است که الزاماً در يکي از فرهنگ های معتبر فارسی (نظیر فرهنگ دهخدا) موجود باشد. در غیر این صورت، برندی که معنای لاتین داشته اما به صورت فارسی به مکتوب می‌شود نیز جزء برند لاتین محسوب می شود.
توجه : ثبت برند لاتین نیازمند اخذ کارت بازرگانی می‌باشد

مزایای ثبت علائم تجاری

  • این امکان را به شرکت ها می دهد که محصولات شان را از یکدیگر متمایز سازند.
  • ممکن است جهت تسهیلات بانکی مثمر ثمر واقع گردد.
  • ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
  • جزء الزامات موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
  • ممکن است دارائی ارزشمند کسب و کار باشند.
  • شرکت‌ها را در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات تشویق و ترغیب به سرمایه‌گذاری کنند.

دلایل حمایت از ثبت برند ، علائم تجاری و حقوق ناشی از آن

پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص یا شرکت حق انحصاری پیدا میکند. بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق نادرستی مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری و حق انحصاری ان را برای خود محفوظ دارید. اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که مشابه آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد. برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد.

و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازار یک کالا ممکن است به هدر رود. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن کالا متعلق به همان شرکت است. در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص یا شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد.

تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است. بعلاوه، تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است. و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت / شخص به وجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد. گاهی اوقات، یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است. ممکن است به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موسسات مالی استفاده شود که بطور فزاینده‌ای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه می‌شوند.

مدت اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده

مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن بوده که این مدت با درخواست مالک آن برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، در نظر گرفته می‌شود.

ثبت میثاق روشن

موسسه بین المللی ثبتی و حقوقی میثاق روشن با بیش از یک دهه تجربه در زمینه امور ثبتی و حقوقی با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلای پایه یک و مشاورین با تجربه در زمینه دعاوی حقوقی و کیفری، ثبت شرکت،ثبت تغییرات شرکت،تنظیم صورتجلسه، ثبت برند و علائم تجاری،کلیه امور مالیاتی ، اخذ گرید شرکت ،اخذ ایزو ، آماده ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

https://sabtemisagheroshan.com